Tým Dark Side Movement

Různé cesty,
společné cíle.

https://www.darksidemovement.cz/wp-content/themes/darkside/img/about/dark-side-tym.jpg

Projekt Dark Side Movement vznikal postupně od roku 2010. Kombinace systematického vzdělávání se v oblasti fyzického přípravy, studia tradičních materiálů a inspirace nově se objevujícími myšlenkami pohybu a univerzálního rozvoje.

K projektu se postupně přidávají další členové s podobnou filosofií, ale různým pohybovým zázemím jako kalistenika, parkour, tanec, bojové sporty, fitness nebo gymnastika.

Kombinace různých myšlenkových proudů, výzkum a vzdělávání se v oblasti pohybu, fyzického a psychického rozvoje je původním a stále platným účelem projektu.

Historie Dark Side

 • 2010

  První kontakt

  První členové se poznávají skrze společné zájmy jako např. parkour, street workout. Dochází k prvním výměnám informací a společným tréninkům. Vznikají první myšlenky na směr mimo mainstream. Během následujících let dochází k formalizaci myšlenky, stále užšímu propojení a nakonec vzniku skupiny a názvu Darkside.

 • 2014

  Dark Side blog

  Jirka spouští Dark Side blog, kde se začínají objevovat články prezentující náš pohled na různá témata, od fyzické přípravy až po českou fitness scénu. Blog se stal prvním kontaktem skupiny s vnějším světem, přitáhl pozornost a jednu žalobu.

 • 2015

  Velký třesk

  Složení skupiny se stabilizovalo a došlo k natočení prvního velkého videa: Dark Side vol.1 - One night. Video se stalo první veřejnou propagací skupiny a našich metod. Krátce na to byly spuštěny facebookové stránky a naplánovány první semináře. Nejdříve v Brně a posléze v Pražském Alpha Gymu. Většina skupiny našla zázemí v Brně. Zde začínají první skupinové lekce pod vedením Robina, Falcona a Oldy.

 • 2016

  Otevření DSMG

  Během roku provozování pravidelných lekcí jsme stále více pociťovali potřebu vlastního prostoru. Z této potřeby se během léta 2016 stala priorita, a nakonec se nám podařilo vyjednat prostory v centru Brna, sehnat vybavení, sponzory a v září otevřít s klubem brazilského Jiu Jitsu a taneční školou Art Facory společné prostory.

 • 2017

  DSMetro

  Po roce působení na Václavské společně s Junglem BJJ jsme se na základě potřeby růstu rozhodli přestěhovat do nových tentokrát už vlastních prostorů. Nyní máme k dispozici více času, což znamená více možností jak využívat naše služby.

 • 2018

  DS Movement House

  Po roce působení ve sklepení Metra jsme se rozhodli opět posunout dále a přestěhovali se do větších prostorů (dokonce i s okny) - Dark Side Movement House. Naše tělocvična se nachází na ulici Bohmova, kde působíme v jednom baráčku společně s wellness. Znovu rozšiřujeme naše služby a stále si jdem za svým.

Lidské tělo bylo utvářeno pohybem.

02 Mobilita
Lektoři Dark Side Trenéři

Partneři, kteří za námi stojí

58

860

7

Gymnastické kruhy
Kliky
Brazilské Jiu Jitsu
Tyč v ruce
Osa
Stojka

My lektoři