Ucelené vědomosti a komplexita

Specializované programy

Dark Side Movement není šířen jen prostřednictvím lekcí, workshopů, či osobního vedení, ale také prostřednictvím programů, které poskytují ucelené vědomosti a komplexitu spolu se zaměřením na určitý směr.

O čem to je

Athletic Divison

Pravidelný program, určený pro každého, kdo se chce ponořit hlouběji do Temné praxe. Obsah tří tréninků týdně reflektuje naši představu o tom, co znamená být “atletický člověk” a kulminuje okolo tří fází:

 1. Vybudování těla, které bude prostředkem, ne překážkou. Síla, mobilita, kloubní příprava, struktura. Schopnost vcítění a mapování.
 2. Základní kameny pohybového talentu jako koordinace, rytmus, rovnováha atd. Kultivace energeticky efektivního pohybu.
 3. Řešení problémů. Pohybové hry, situace, taktika, konfrontace a kooperace s dalšími lidmi.

Athletic division je určený nejen pro sportovce, ale pro každého kdo chce překonat své limity, posunout se z komfortní zóny a vydat se do neprozkoumaných teritorií.

Performance Divison

Pro pokročilé atlety a naše dlouhodobé studenty máme připravený další semestr programu Performance Division. Jedná se o platformu, která umožňuje další rozvoj a rozšíření obzorů v různých oblastech pohybu. Tento semestr se ponoříme do mechanik boje na zemi a v postoji. Vše bude doplněno o kondiční přípravu. Vy se tak můžete těšit na orientaci v prostoru, footwork, koordinace, řešení problémů pod tlakem, silové tréninky, vytrvalost a další aspekty, které obohatí vaši praxi, ať už se chcete zabývat bojovými sporty nebo ne.
Tento semestr bude mít pod taktovkou klasicky Robko a Burky, navíc se nám podařilo také domluvit, aby tréninky vedl i Honza Stach, jeden z nejlepších grapplerů v ČR a trenér brněnského Fightclubu.

Stojkařina

Jednou ze stálic našich programů jsou stojky, které se stabilně těší velké oblibě. Je to pochopitelné. Stojka je určitý “wow” trik, který často tvoří první spojení mezi “to se mi líbí” a “to dokážu”, boří tak určité osobní představy a dokáže člověka nastartovat na další cestu pohybového rozvoje. Je stojka nutnou součástí tohoto rozvoje? Ne, ale má své benefity a (přiznejme si to)…je cool.
Způsoby tréninku stojek rozvíjíme stejně dlouho, nebo déle, než fungujeme společně jako skupina. Prošlapali jsme si trnitou cestu samouků, hledali pokoutní informace kde to šlo a postupně si budovali představu o uceleném tréninku. Díky tomu máme za sebou úspěšné semináře a tři semestry programu stojkařina, ze kterých často vzešly velké talenty. Stojkařinu IV bude mít pod palcem náš dvorní handbalancer Dan a asistovat mu bude velký šéf Robko. Je určena jak pro začátečníky, tak zkušené matadory.

Sportovní program

Stojkařina

Specializované programy
Specializované programy
Specializované programy
Specializované programy

58

860

7

Naši studenti

 • MgA. Hana Linhartová:

  MgA. Hana Linhartová:

  "Svým nadšením a zájmem o pohyb Vás totálně strhnou...Díky nim jsem ohmatala své hranice a začala je pomalu posouvat...Motivují mě přemýšlet o svém těle, cítit ho a hrát si...V neposlední řadě je s nimi kopec srandy...Tohle je pro mě Dark Side Movement"

 • Jakub Dušek

  Jakub Dušek

  Dark Side Movement mají zdravý, super přístup ke cvičení. Je hodně různorodé a je to hlavně zábava! Pokaždé, když odcházím z tělocvičny, tak si s sebou odnáším něco nového- nové cviky i vědomosti.

 • MVDr. Ladislav Stehlík, Ph.D

  MVDr. Ladislav Stehlík, Ph.D

  Ambiciozní, zkušený a metodický kolektiv mladých lidí. Rozmanité lekce, zahrnující sílu, mobilitu, stretching, akrobacii a různé pohybové hry. Instruktoři jsou v lekci aktivní a nejenže cviky předvedou a jasně vysvětlí, ale taky s námi cvičí. Moc si cením jejich osobní přístup a cenné rady šité na míru, které mě posouvají dál a umožňují progres. Jeden příklad z mnoha je moje progrese v chin-up, kdy na počátku cvičení v záři 2016 jsem neudělal ani jeden a v únoru 2017 jsem byl schopen provést 2 série po 4 opakováních (cvičím 2krát týdně). Jejich rady a specifický přístup mi pomohly i se zraněným kolenem a díky cvičení v Dark Side Gym jsem za krátkou dobu opět získal původní rozsah pohybu kolene a navíc i zesílil.

 • Jana Tomanová

  Jana Tomanová

  Težko říct, kde trávím více času, jestli v gymu nebo doma. Jestli to není ukazatelem spokojenosti, tak aspoň ten vysněný muscle up a stojka určitě ano. Každá lekce rozvíjí mé fyzické (a často i psychické) možnosti způsoby, o kterých jsem netušila, že existují a moje tělo jich je vůbec schopné. Baví mne se rozvíjet po všech stránkách a objevovat nové formy pohybu pod individuálním a kamarádským vedením. Velké plus jsou pro mně lekce akrobacie, kde nehledě na zkušenosti, se pokaždé přiučím něčemu novému z čeho můžu mít radost.

 • Matouš Kocián

  Matouš Kocián

  Jediové tvrdí, že pád ze světlé strany na Temnou je často způsoben přispěním jiné osoby, která již temnou stranu využívá. Proto bych vám chtěl DSM doporučit. Pojďte na Temnou strnu, najde se tu něco pro každého. Pro mě to jsou hlavě lekce síly a parkouru. Absolutní TOP je však Sportovní program. Obecně se má za to, že bytost, jež jednou zcela propadne Temné straně, se již nikdy nemůže navrátit na světlou cestu a já to musím ze zkušenosti potvrdit.