love sport rap, usměvavý Paťo je hned

Patrik Budkovský

Patres aka Burky se narodil a vyrůstal v Karviné. Už v mládí hrával různé sporty. Nejvíce ho uchvátila házená. Tu hrál za místní klub HCB cca 6let. Byl to ale ještě mladý, neuvědomělý klučina a s házenou skončil. Jak už to v Karviné chodí, začal si na dvorku házet na koš. Basketbal utvrdil jeho lásku a vášeň k sportu a poslední roky základní školy pravidelně střílel trojky jako Paul Pierce. Rád taky dělal atletiku – hlavně teda sprinty (na delší tratě ho moc neužilo). S přechodem na gympl se chytil fotbalu, který ho bavil především díky vyhecovaným fotbalovým kláním v hodinách tělesné výchovy.

V téhle době začal taky poprvé laškovat se cvičením. Začínal klasicky pumpováním vršku těla. Poté v 15ti letech překročil prvně práh legendární karvinské posilovny Kovona. Zde trénoval několik let. Tehdy ho zajímalo, jen kolik kotoučů si na osu naloží a absolutně ignoroval další aspekty trénování. Na konci roku 2013 se kvůli vlastní hlouposti zranil při futsalu a podstoupil 2 operace (plastika ACL).

Čas plynul a plynul, Burky cvičil a cvičil a stal se z něho cílevědomý hoch. Přestěhoval se do Brna, kde aktuálně studuje na Fakultě sportovních studií (Trenérství) a Ekonomicko-správní fakultě MUNI. Do této skupiny se dostal poté, co si podruhé přetrhl přední křížový vaz v koleni a přestal být zabedněný omezený frajírek. Začal více studovat a postupně chápat různé principy lidského těla (ať už se jedná o trénink, stravu, regeneraci či psychickou stránku). Aktuálně se snaží plně zrehabilitovat operovanou nohu, vychytat si pevné základy, na kterých chce testovat a stavět trénink a s ním spojený transfer do sportovního výkonu.

V DSMG se s ním můžete setkat na lekcích síly a vlastně každičký den. Na závěr by rád dodal, že za všechna zranění, která se mu stala je vděčný, protože díky nim teď může své zkušenosti předávat ostatním, kteří se tak můžou hloupých chyb vyvarovat.

Patrik Budkovský
Patrik Budkovský
Patrik Budkovský
Patrik Budkovský

My lektoři