Příběh Dark Side

Projekt Dark Side Movement vznikal postupně od roku 2015. Naším hlavním poselstvím je vychytávat lidi zdravým pohybem a pomáhat všem na jejich cestě za lepším tělem.

Kdo jsme

Z evolučního hlediska jsme zvyklí se hýbat každý den. Zdraví lidského těla se tak dá těžko udržet bez toho, aniž by člověk dělal fyzickou aktivitu.

Odvětví fitness je však v dnešním pojetí často zaměřené pouze na estetiku (velké bicepsy, vyrýsované břišáky). Ve finále pak člověk může získat vzhled silného a zdravého těla, ale ve skutečnosti půjde o tělo, které má jen estetický vzhled bez jakékoli funkce.

My proto s lidmi pracujeme více komplexně! Jde nám především o to, aby cvičení mělo reálný přenos do běžného života a aby byl člověk schopen se hýbat i v pozdějším věku.

Díky tomu s námi může cvičit kdokoliv - nezáleží na věku ani fyzické kondici. Nikdo se nemusí bát, že po něm budeme hned požadovat věci, které děláme na videích. Každému se věnujeme od úplných základů a přidáváme postupně krok po kroku.

Odlišujeme se také přístupem k lidem. Nesoupeříme s velkými podniky tím, že bychom měli více činek, více strojů, větší výběr proteinů na baru, ale tím, že Dark Side je náš život. Vztah pro nás nekončí potom, co člověk odejde z gymu, ale neustále se snažíme našim lidem pomáhat. Nebudeme se tady ale chválit … kdo ví, ten ví. Kdo neví, může zažít - stačí jen přijít!

Jak vznikl název Dark Side?

Název Dark Side vznikl anekdotou na Star Wars - temná strana síly - v době, kdy všechna pozornost v oblasti fitness a zdravotního stylu byla zaměřená na věci jako „cvičte na BOSU, nedělejte dřepy až dolů, koleno nesmíte dávat před špičku, dělejte přesně tohle a toto naopak ne“ a nám přišlo, že děláme všechno přesně naopak.

Vždy je však důležité vnímat celý kontext a zohledňovat individuální potřeby každého - to, co je pro někoho škodlivé, může být pro jiného prospěšné. Co jednoho zraní, druhý potřebuje, aby se nezranil. Často se tyto potřeby nacházejí mimo mainstream. Často jsou veřejností přijímány jako špatné, alternativní, nefunkční. Často jsou tyto potřeby úplným opakem toho, co je nám předkládáno jako správné. Proto Dark Side :)

Jak šel čas

2015

Celý příběh začíná v roce 2015, kdy vznikl náš oficiálně první počin - video Dark Side vol. 1: One Night - v té době velmi kontroverzní záležitost.

Šli jsme radikálně proti proudu konvenčního fitness. Dělali jsme zvláštní věci jako stojky, přitahovali se na jedné ruce, dřepovali zadkem až na paty, hodně se protahovali, tancovali apod.

Naštěstí tady i v té době byli lidé, kterým nestačilo se jen pumpovat na strojích a hledali alternativní přístup. Díky tomu jsme mohli začít pořádat workshopy, z nichž ty první se konaly v Praze.

Workshopy trvaly 8 hodin a náš tehdejší vedoucí táboru Jirka , byl připraven všem na světě sdělit veškerou knowledge ohledně cvičení a lidského těla. Olda mu při tom krásně asistoval a Robko, který v té době makal ještě ve fabrice, pokaždé ukázal jenom shyb na jedné ruce.

Byli jsme naivní mladí kluci, kteří šli do všeho po hlavě ovšem vždy s velkými ambicemi. Rádi na tuto dobu vzpomínáme, protože právě tehdy se začalo formovat to, co se děje dnes.

2016 - Venkovní akce

Po úspěšné sérii workshopů, se všichni tehdejší členové týmu rozhodli přestěhovat z různých koutů Česka do Brna a zahájit jízdu snů. Představovali jsme si, že budeme i nadále pravidelně pořádat workshopy, vydělávat nehorázné peníze a jen si trénovat jak králové. To se však nestalo (nečekaně) a zničehonic se na workshopy nepřihlásilo 30 lidí, ale jen 2.

Bylo zapotřebí se nad sebou zamyslet a začít makat! S velkým úsilím se nám podařilo oslovit první klienty na osobní coaching a taky začít působit v malém komerčním fitku, kde jsme začali pořádat první skupinové lekce. Po pár měsících bylo fitko zrušeno a my byli odkázáni na další krok. Naštěstí bylo zrovna jaro - krásné počasí a v Brně spoustu fajn hřišť pro venkovní trénink.

Do toho se nám ozývá autor našeho prvního videa One Night s tím, že v září otevírá novou školu brazilského Jiu Jitsu v centru Brna na Václavské ulici, jestli bychom do toho s ním nešli napůl (polovina týdne BJJ, druhá polovina Dark Side).

Byla to pro nás hozená rukavice, přemýšleli jsme nad tím asi dva dny a opět se impulzivně rozhodli - jdeme do toho, budeme mít vlastní tělocvičnu! Celé to ale mělo jeden docela zásadní háček a to byly peníze. V té době jsme byli rádi, že jsme zaplatili povinné výdaje a občas se najedli a vybudovat svůj gym znamenalo nemalou investici.

Naštěstí jsme už v tu dobu byli v kontaktu s našimi partnery @woclub a @foractiv.cz a ti nám do startu pomohli tělocvičnu aspoň základně vybavit. Za to vám patří velké díky! S oběma partnery držíme do teď a máme skvělé vztahy. #loyalty

Venkovní lekceSkupinová lekce Václavská
2017 - Gym na Václavské

Na Václavské jsme se za pochodu učili, co vše obnáší provozovat tělocvičnu. Vždy se ale makalo o sto šest a naše vášeň byla silnější než jakékoliv zkušenosti.

V tomto období se rozrůstal i náš tým o Burkyho, Robajze a Fera, kteří do teď tvoří pevné jádro Dark Side Movement. Pravidelně jsme společně trénovali a obohacovali se navzájem svými poznatky a zkušenostmi.

Co se týče koučování, rozjeli jsme skupinové lekce pro veřejnost a osobní coachingy. Po pár měsících nás napadlo naše služby posunout a vytvořit ucelený tréninkový plán pro malou skupinku lidí, kteří by spolu chodili pravidelně trénovat a postupně makali na stanovených cílech.První semestr cvičebního programu se podařil se náramně! Members na sobě cítili progres a začali doporučovat programy dále. Semestry jsme tak kompletně zaplnili a protože pro ně bylo vyhrazeno pouze několik dní v týdnu, cítili jsme potřebu přesunout se do vlastního, kde budeme mít možnost jet bomby každý den.

2018 - DSMetro

Vyhledali jsme volné prostory v Brně a skočili hned po první nabídce, která vypadala, že by se v ní dalo cvičit … #začátky

Ve skutečnosti to bylo sklepení, ve kterém bylo zapotřebí provést hodně úprav. Výsledkem však bylo první brněnské METRO - čistý underground.

Konečně jsme byli svobodní. Mohli jsme trénovat kdykoli se nám zachtělo, mohli jsme pořádat více lekcí a pořádně rozjet koncept cvičebních programů. Začali jsme pořádat události jako víkendový intensive, workshopy, soustředění, apod. V průběhu roku jsme také zvládli spustit první verzi naší online tréninkové platformy. No prostě skvělé časy!

Už při stěhování jsme ale tušili, že Metro bude jen dalším krůčkem k něčemu velkolepému. Potvrdili jsme si tam, že to co děláme nám dává smysl a v podstatě se připravili na další vývoj. V srpnu 2018 Robko tedy opět hledá inzeráty s vhodným místem pro nový gym. Nachází vyhovující prostor v Řečkovicích, který disponuje dokonce i okny.

TO JE ONO! Trochu nám vrtá hlavou lokalita, protože Řečkovice jsou přece jen docela z ruky. Naši Members jsou ale věrní a půjdou s námi až na konec světa a navíc jsme z prostoru opravdu nadšení, takže rozhodování netrvá dlouho a brzy je smlouva na stole.Od října jsme připraveni na pořádnou show a zahajujeme první semestr cvičebních programů v novém MOVEMENT HOUSE!

Skupinová lekce Dark Side MetroSkupinová lekce Dark Side MetroSkupinová lekce Dark Side Metro
2019 - Stěhování do Řečkovic

Už po prvních dnech provozu v Řečkovicích jsme cítili, že jsme trefili do černého. Tohle je to místo, kde se můžeme dál rozvíjet, zkvalitňovat služby a budovat komunitu. Opět jsme přidali nové typy programů a tělocvična se postupně dávala do kupy tak, abychom disponovali lepším zázemím.

Vrcholem tohoto období byl semestr PODZIM20, který byl do posledního místa naplněný a měl potenciál být tím nejlepším, co jsme kdy podnikli. Vše bylo krásné, až do chvíle, kdy přišla doba covidí, co se jen tak nevidí, která všechny naše plány zhatila.

2020 - Korona a Online Dark Side Academy

Po pár letech prosperity, kdy jsme pomalu ale jistě rostli, přišla tvrdá rána. Zničehonic přišel pokyn - vše se zavírá! Což bylo samozřejmě za dané situace pochopitelné…

Pro nás ovšem celkem zásadní komplikace, protože Members nemohli chodit trénovat a my nemohli dělat svoji práci. Naštěstí se nikdy nevzdáváme a tuto situaci jsme vnímali jako příležitost.

Naše online platforma DARK SIDE ACADEMY, kterou jsme vytvořili už v Metru, byla dlouho v ústraní a nyní jsme měli víc než dost času na to ji probudit a věnovat 100 % energie do toho ji posunout na nový level.

Poznali jsme sílu komunity, protože nás naši milovaní Members nenechali ve štychu a podpořili všechny projekty, které jsme vypustili ven. Prostřednictvím Academy jsme jim pro začátek během 10 dnů připravili online tréninky - Doma v pohybu. Díky jejich loajality jsme mohli v online prostředí fungovat dál.

Pandemie trvala déle než většina čekala a my tak mohli přijít s dalšími úspěšnými programy - JARO21 & LÉTO21. Po znovuotevření tělocvičny šla opět většina energie do offline, ale nebojte brzo nás čekají opět velké věci!

2021 - Zpět do Movement House!

Koronavirus jsme přežili ve zdraví, sice jsme se ocitli (co se týče provozu gymu) opět na začátku, ale už nebylo tak náročné se znovu dostat zpět do hry

Vše se téměř zajelo do starých kolejí a mohly proběhnout cvičební programy PODZIM21 ve standardním režimu. Members byli díky bohu hladoví po cvičení a nám se tak podařilo naplnit celý semestr.

2022 - Pimpin'

MoveHouse v dalším období jede na plné obrátky - máme za sebou další úspěšné semestry a nabité prázdninové akce (víkendový intensive, dva soustředění i workshopy).

V průběhu roku se také rozrůstá náš tým o nové coache. Tělocvična nezůstala pozadu … prošla rekonstrukcí tak, abychom se za ni nemuseli stydět. Snažíme se posouvat na všech frontách, posunout služby a celkově fungování firmy na nový level. Chceme vše dotáhnout k dokonalosti, tak abychom mohli našim Members poskytnout ty nejlepší podmínky pro jejich rozvoj.

I proto jsme se rozhodli od nového roku 2023 přejít na koncept členství. Díky tomu bude trénování u nás více flexibilní - můžete si vybrat časy tréninků, které vám vyhovují, můžete libovolně měnit zaměření tréninku (kalistenika, síla, apod.), nemusíte se hned vázat na 3 měsíce, ale naopak pokud jste u nás spokojení, můžete využít cenově výhodnější členství na půl roku / na rok. Skupinové lekce také budou mít jasný koncept, díky kterému se můžete postupně propracovat od úplného začátečníka až do síně slávy. Samozřejmostí jsou skvělé komunitní akce, pravidelné cvičební výzvy o hodnotné ceny a přístup do uzavřené FB skupiny Members, kde sdílíme prémiový obsah ke zlepšení života.

Tělocvična před a po
2023 - Členství

Jak můžete vidět začínali jsme ze dna, ne vždy to bylo tak růžové, jak se může zdát, ale naše vášeň jít si za svými sny nás na naší cestě vždy motivovala!

Čeká nás ještě kus práce, abychom naši misi naplnili, ale jsme plní odhodlání a entuziasmu, což nám dodává energii a motivaci do práce

Děkujeme všem, co s námi drží po celou dobu i nově příchozím Membersákům! Společně tvoříme něco velkého!

Pokud toho chcete být součástí i vy, přidejte se k nám!

202x - ?

To be continued...