Dark Side Podcast

V Dark Side Podcastu si povídáme o pohybu, cvičení, stravě a všem, co souvisí se zdravým životním stylem. Od základů se snažíme vysvětlovat, jak funguje lidské tělo a dávat praktické tipy, které může každý ihned zařadit do svého života. Rovněž si zveme hosty ze zajímavých oborů, se kterými vždy dáme nejprve trénink zaměřený na různé cíle a poté pokecáme. Jednou za měsíc taky pravidelně odpovídáme na vaše dotazy.

Najdete nás na:

Díly podcastu

4. 1. 2023
#4 - Základy výživy (počítání kalorií, makro a mikroživiny, doplňky stravy)
S novým rokem přichází mnoho lidí s předsevzetím se sebou konečně něco začít dělat (zhubnout, nabrat svaly apod.). I proto jsme se rozhodli nahrát díl o výživě, ve kterém vám mimo jiné poskytneme kompletní návod co dělat, když chcete změnit styl stravování, tak abyste s tím po týdnu neskončili.
12. 12. 2022
#3 - Jak začít cvičit a udržet si pokrok

V minulém díle jsme si probrali základy, které může každý z nás dělat, aby postupně vrátil do těla pohyb. Dnes už se přesuneme k samotnému cvičení, protože si povíme konkrétní návod, jak začít cvičit a praktické tipy, aby sis i jako pokročilý udržel pokrok.
Náhled podcastu
7. 11. 2022
#2 - Jak správně začít, pokud se sebou chceme něco dělat (pohyb, strava, návyky)
Dnes přejdeme k více praktickým věcem - nastíníme konkrétní kroky pro kvalitní a udržitelný životní styl (+ čemu se vyvarovat, abychom nevyhořeli) pro většinovou populaci. Řeknem si, jak by mohl vypadat den v tom ideálním stavu (ranní/večerní rutiny).
Náhled podcastu
10. 10. 2022
#1 - Lidstvo a pohyb, proč a jak bychom měli cvičit, názor na dnešní fitness
V první trenérském díle si Robko s Oldou povídají o tom, jak vnímají dnešní svět a vztah populace k pohybu, ale také jaká je situace na fitness scéně a mnoho dalšího. Jako bonus dostanete pár tipů, co dělat, abyste se dlouhodobě udrželi fit!
28. 11. 2022
PETR MOJEVIZE - Po tréninku by se člověk měl cítit lépe než před ním!

Dalším hostem našeho podcastu byl Petr Mutinský, který stojí za projektem MojeVize. V podcastu se dozvíte jak vnímá společnost a její vztah k pohybu, či jakým způsobem trénuje lidi. Navíc poskytne několik praktických tipů, jak udržet své tělo i mysl v pohodě.
Náhled podcastu
31. 10. 2022
RADEK FARSKÝ: Jak vypadá život profesionálního basketbalisty, jak se liší příprava v ČR a zahraničí
Hostem našeho podcastu byl profi basketbalista Radek Farský, aktuálně hrající za BK Opava, který má za sebou i angažmá v zahraničí. Jak vypadá den profisportovce a v čem se liší tréninky v ČR a Řecku - to a mnohem více se dozvíte v dnešním díle!
Náhled podcastu
3. 10. 2022
HONZA STACH: Jak se zbavit bolavých loktů, život grapplera a trenéra špičkových zápasníků
Pilotní díl našeho nového podcastu a rovnou s grapplingovým králem Honzou Stachem! S Robkem si pokecali o tom, co dělat při bolesti loktů, o zápasení, ale i o trenérské činnosti a jiných pikantnostech.

24. 12. 2022
#3 - Vánoční speciál se všemi Dark Side Coaches
Jako oslavu našeho skvostného týmu jsme nahráli společný díl Otázek a odpovědí. O každém z nás se dozvíte: Jaký je náš nejsilnější okamžik roku 2022; Co se nám naopak nejvíc nepovedlo; V čem jsme se nejvíce posunuli; Co bychom dělali, kdybychom nebyli součástí Dark Side; Co nám nejvíc pomáhá na regeneraci; Jaké máme trenérské vzdělání a odkud čerpáme informace apod.
Náhled podcastu
14. 11. 2022
#2 - Jaký protein si koupit? Jak přirozeně zvýšit testosteron?

Vy se ptáte a my odpovídáme! V dnešním díle jsme mimo výše zmíněných otázek rozebírali i témata jako - co je (para)sympatikus a jak ovlivňuje náš život, či od koho čerpáme inspiraci. Pokud i vy máte nějaké otázky, neváhejte nám napsat a my je příště proberem.
Náhled podcastu
17. 10. 2022
#1 - Jak postupovat po zranění, Co (ne)dělat hned po tréninku? Striktní dodržování plánu
Vy se ptáte a my odpovídáme! V dalším díle odpovíme na dotazy - jak postupovat hned po zranění a jestli je dobré nedělat vůbec nic. Poskytnem pár tipů, co dělat po tréninku, abychom podpořili  regeneneraci a rozeberem, jestli dlouhé pauzy svědčí o flákání.
19. 12. 2022
#3 - Na střed těla stačí udělat pár sklapovaček na konci tréninku
Ve fitness světě panuje mýtus, že pro vychytaný střed těla a pekáč buchet ti stačí udělat 100 sklapovaček na konci tréninku. Core však netvoří pouze “sixpack” a také ho nevybudujeme pouze pomocí sklapovaček. Pojďme si tuto problematiku rozebrat více do hloubky!
Náhled podcastu
21. 11. 2022
#2 - Existuje jeden nejlepší tréninkový plán pro všechny
Lidé často hledají nějaký svatý grál tréninku či nejlepší možný plán, který: zvládne všechno najednou, vydrží navždy a nemusí se nijak přizpůsobovat ... Pokud chcete zjistit, zda něco takového existuje, poslechněte si Robkovo shrnutí.
Náhled podcastu
24. 10. 2022
#1 - Koleno nesmí před špičku

Koleno nesmíš dávat u dřepu před špičky, jinak ho přetěžuješ a odpálíš si vazy!” Tak tuto větu slyšel snad každý, kdo někdy navštívil fitko. Každého nováčka spolehlivě vyděsí, protože nikdo si samozřejmě nechce poškodit kolena. Jak tomu je ale doopravdy?